خدمات

رصد فضای سایبری، آگاهی رسانی و امداد رخدادهای رایانه‌ای

در این مرکز آخرین رخدادهای رایانه‌ای و فضای سایبری از قبیل انتشار بدافزار، حملات سایبری و وجود آسیب پذیری در سیستم‌های رایانه‌ای مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و اطلاعات رسانی به ارگان‌ها و سازمان‌ها انجام می‌گیرد.

مشاوره امنیت طرح‌ها و پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات

در صورت نیاز مراکز حقیقی و حقوقی، این مرکز قادر است به پروژه‌های امنیت شبکه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی مشاوره‌های تخصصی ارایه نماید.

ارزیابی امنیت و تست نفوذ

این مرکز آمادگی دارد که مطابق قراردادهای معین و با لحاظ اصل محرمانگی اطلاعات، ارزیابی امنیتی و تست نفوذ سامانه‌های وب، نرم افزار و شبکه‌های رایانه‌ای را در سه حالت جعبه سفید، سیاه و خاکستری انجام دهد و گزارش‌های تحلیلی و راه کارها را جهت رفع آسیب پذیری‌های احتمالی ارایه نماید.

بررسی آسیب پذیری، کشف و آنالیز بدافزار

در صورت آلوده شدن سیستم‌های رایانه‌ای به بدافزار و هک شدن، این مرکز قادر است ضمن کشف و آنالیز آلودگی به رفع آن با حداقل تغییرات سیستمی اقدام نماید.

برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات

این مرکز در راستای ماموریت خود مبنی بر آگاهی رسانی و پشتیبانی، اقدام به برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی از قبیل هک و امنیت، برنامه نویسی، شبکه‌های رایانه‌ای و مخابراتی با رویکرد امنیتی می‌نماید.

طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی سیستم‌های امنیتی

با در اختیار داشتن دانش فنی روز در زمینه امنیت اطلاعات، این مرکز آمادگی دارد ابزارهای امنیتی سفارشی را طراحی و پیاده سازی نماید و به پشتیبانی از سیستم‌های امنیتی متقاضیان اقدام کند.

تدوین توصیه نامه و دستورالعمل به منظور پیشگیری و مقابله با تهدیدات سایبری

در راستای وظایف آگاهی رسانی و پشتیبانی، این مرکز اقدام به تدوین دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های امنیتی برای ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی به منظور مقابله و پیشگیری از تهدیدات فضای سایبری می‌نماید.

تحقیق و توسعه در زمینه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات

این مرکز آمادگی دارد در زمینه تحقیق و توسعه امنیت فناوری ارتباطات و اطلاعات با پژوهشگران این حوزه با محوریت پایان نامه‌های دانشجویی، طرح‌های پژوهشی و ایده محور همکاری نماید.